Czy w ciąży można korzystać ze SPA?

Ciążę uważa się za jeden z najpiękniejszych, a przy tym najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Przyszła mama często ma huśtawkę nastrojów. Raz czuje się przeszczęśliwa i ma w sobie tyle energii, że mogłaby góry przenosić, a zaraz potem nie ma siły wstać w łóżka. A kiedy już zdobędzie się na ten wysiłek, zrobi kilka kroków i stanie przed lustrem, to zaczynie wyliczać same niedoskonałości. Wszystkiemu winne są hormony, które w trakcie ciąży mogą sprawiać, że będziemy czuły się jak na rollercoasterze. Zmieniające się ciało i coraz większy ciężar, jaki kobieta nosi pod sercem też nie ułatwia patrzenia na siebie łaskawym okiem. A gdyby tak skorzystać z zabiegów SPA, np. w hotel SPA Beskidy? Czy przyszłe mamy mogą korzystać takich dobrodziejstw? 

Przyszli rodzice często marzą o ostatnim wyjeździe tylko we dwoje. SPA położne w pięknej okolicy jest doskonałym pomysłem na wyjazd, który ma na długo pozostać nam w pamięci. Pojawia się tylko pytanie, czy kobieta w ciąży może korzystać z zabiegów? Otóż jeżeli ciąża nie jest zagrożona, maleństwo rozwija się prawidłowo, to nie ma przeciwskazań do wizyty w SPA&Wellness. Jednak zanim przejdziemy do rezerwacji terminu, powinniśmy skonsultować nasze plany z lekarzem prowadzącym. 

Jakie zabiegi wolno wykonywać, a jakich unikać? 

SPA dolnośląskie z basenem to miejsce idealne dla przyszłych mam, które mogą się tutaj zrelaksować, wypocząć i zadbać o ciało, które w ostatnim czasie poddawane jest ciężkim próbom. Uważa się, że najlepszy moment na pobyt kobiety ciężarnej w SPA to drugi trymestr. Oczywiście nie ze wszystkich zabiegów będziemy mogły skorzystać, ponieważ te, które wymagają użycia ultradźwięków, prądów czy silnego ucisku są kategorycznie zabronione. Nie wolno też wykonywać masaży w obrębie brzucha. Stąd tak ważne jest, żeby poinformować osobę, która ma się nami zająć o tym, że jesteśmy w ciąży. W drugim trymestrze brzuszek zaczyna się już robić na tyle duży, że kobieta może odczuwać bóle pleców. Odpowiedni masaż pozwoli go uśmierzyć, a także rozluźni mięśnie i poprawi samopoczucie… Najlepszy hotel ze SPA to świetny pomysł na prezent dla przyszłej mamy!