Czym jest kapsuła SPA?

W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy jedyne o czym marzymy, to wyjechać gdzieś na kilka dni, zapomnieć o codziennych obowiązkach i się po prostu zresetować. Doskonałym sposobem na odprężenie oraz relaks dla ciała, a także dla umysłu jest SPA, a konkretnie Mazury hotele z basenem oraz kapsułką SPA. To połączenie gwarantuje niezapomniane chwile i przeżycia, które wielokrotnie będziemy chcieli powtórzyć. A dlaczego? Spieszymy z wyjaśnieniem. 

Wszystko o kapsule SPA

Słyszałeś o kapsule SPA, ale nie wiesz, co kryje się pod tym pojęciem? Otóż są to urządzenia, posiadające wiele funkcji. Jeżeli wybieramy się do centrum odnowy biologicznej na weekend, albo tylko na kilka godzin – bez noclegu, to warto zdecydować się na kapsułę. Bo pozwala ona na skorzystanie w kilku zabiegów w bardzo krótkim czasie, które są wykonywane bezpośrednio po sobie. W przypadku tradycyjnych masaży, zazwyczaj między jednym a drugim masażem jest jakiś odstęp czasu, trzeba się przemieścić do innego gabinetu itd. Natomiast w kapsule, która swoim wyglądem przypomina urządzenie do wykonywania rezonansu magnetycznego, możemy odbyć kilka zabiegów od razu, co znacznie oszczędza czas. Jakiego rodzaju zabiegi mogą to być? Wszystko zależy od nas i tego, o jaką partię ciała chcemy zadbać oraz na jakie efekty liczymy. Tym samym w kapsule może poddać się zabiegom antycellulitowym, relaksacyjnym, wyszczuplającym czy modelujących. Mazury SPA dla dwojga oferują między innymi zabiegi z wykorzystaniem promieni podczerwonych, hydroterapię, saunę parową i inne. Przy czym należy podkreślić, że kapsuła nie jest standardem, w który wyposażone jest każde SPA. Dlatego jeśli zależy nam na skorzystaniu z takiego wielofunkcyjnego urządzenia, to musimy się upewnić, czy centrum odnowy biologicznej do którego się wybieramy ma ją na stanie. 

Kapsuła to też idealna opcja dla osób, które nie czują się komfortowo podczas bliskiego kontaktu z masażystą, co ma miejsce przy tradycyjnych zabiegach. Zazwyczaj powodowane jest to kompleksami i koniecznością odsłonienia ciała przed obcą osobą. A kładąc się do kapsuły możemy się całkowicie odprężyć i nie musimy zajmować sobie głowy tym, jak w danym momencie się prezentujemy.