Nietypowe zabiegi SPA

Zwykło się mawiać, że dla olśniewającego wyglądu człowiek jest w stanie zrobić bardzo dużo i żadne poświęcenia nie są mu straszne. Jednak wydaje się, że wszystko ma swoje granice. Ale czy na pewno? Tematyka związana ze SPA jest obecnie na topie, a gabinety odnowy biologicznej cieszą się sporym zainteresowanie. W Polskich realiach hotele Mazury z basenem, to prawdziwy luksus i zabiegi, które odprężają, relaksują i poprawiają wygląd skóry. Nie budzą przy tym żadnych kontrowersji. Ale nie zawsze tak jest. W tym artykule chcemy poruszyć temat nietypowych zabiegów SPA, które bywają wykonywane za granicą, a na które z pewnością nie każdy byłby gotów. Co to za zabiegi? 

Fish pedicure i masaż przy użyciu węży 

Jednym z zabiegów dość kontrowersyjnych i w niektórych budzący niesmak jest fish pedicure. Początkowo taki zabieg kosmetyczny był wykonywany za granicą, ale kilka lat temu przywędrował również do Polski. Na szczęście nie jest on powszechny, ale praktycznie w każdym dużym mieście znajdziemy gabinet, w którym będziemy mogli skorzystać z rybnego pedicure lub manicure. Dodajmy, że do usuwania martwego naskórka ze stóp oraz dłoni nadają się wyłącznie rybki z gatunku Garra Rufa. I choć ten zabieg budzi różne, dość skrajne emocje, to na świecie są wykonywane dużo bardziej ekstremalne „masaże”. Doskonałym tego przykładem jest Izrael i SPA, w którym do masażu zamiast ludzkich rąk, wykorzystywane są węże. Kilka lub kilkanaście węży pełzających po ciele ma za zadanie uśmierzyć wszelki ból. Trzeba przyznać, że taka wężowa kuracja jest wyjątkowo ekstremalna. I chyba ciężko znaleźć zabieg, który mógłby go przebić… 

Sztuczna zima

Jeżeli chcemy się wygrzać i pozbyć nagromadzonych w organizmie toksyn, wtedy udajemy się do sauny. Jest ona bardzo popularna i chętnie korzystają z niej osoby wybierające wypoczynek w SPA Warmia. Ale czy słyszał ktoś o antysaunie, czyli przeciwieństwie sauny? Taka atrakcja w postaci sztucznego śniegu, niskiej temperatury, a nawet zamieci śnieżnych czeka na nas w SPA w Anglii. Do antysauny najlepiej jest się udać krótko po opuszczeniu sauny. Dzięki temu nasz pory mają się zamknąć, a także mamy zapewnić sobie lepsze krążenie.