Pielęgnacja skóry przyszłej mamy

W ciąży kobiety rozkwitają, cera staje się bardziej promienna, gładsza i pozbawiona niedoskonałości. Wszystko to zasługa hormonów, które odpowiadają za wiele procesów zachodzących w organizmie. I choć większość przyszłych mam nie może narzekać na kondycję skóry w czasie ciąży, to jednak wcale nie oznacza, że nie powinniśmy o nią starannie dbać. A codzienne, domowe rytuały warto uzupełnić o profesjonalne zabiegi w centrum odnowy biologicznej. Hotel z basenem na Mazurach, w którym mieści się SPA dr Ireny Eris zadba zarówno o ciało, jak i poprawę samopoczucia. 

Podstawa to nawilżenie 

To czego skóra bardzo potrzebuje w czasie ciąży, to nawilżenie. Warto zakupić dedykowane przyszłym mamom kremy, zapobiegające powstawaniu rozstępów, które kilka razy dziennie powinno wmasowywać się w brzuch, piersi a także uda i pośladki. Bo to właśnie te części ciała najbardziej narażone są na rozstępy. A dobrze nawilżona, elastyczna skóra będzie się rozciągała bez pozostawiania trwałych śladów, które bywają dużym kompleksem pań. A wybierając się do SPA możemy wspomóc codzienną pielęgnację w postaci zabiegów ujędrniających oraz wzmacniających skórę. Co prawda nie wszystkie zabiegi mogą być wykonywane u kobiet ciężarnych, ale bez obaw możemy korzystać z maseczek na twarz czy dłonie, kąpieli w płatkach róż, czekoladzie czy innych aromatycznych zabiegów. Hotele na Mazurach z basenem to też doskonała okazja do tego, żeby odprężyć się podczas pływania, co ma zbawienny wpływ na kręgosłup, który w ciąży jest wyjątkowo obciążony. Co prawda w strefie basenowej znajdziemy również jacuzzi i sauny, ale na te przyjemności będziemy musiały poczekać aż do rozwiązania. 

Kiedy pojechać do SPA będąc w ciąży? Czy jest to wskazane przez okrągłe dziewięć miesięcy? Specjaliści zalecają, aby z delikatnych zabiegów korzystać w drugim trymestrze ciąży oraz na początku trzeciego. Pierwsze trzy miesiące nie są wskazane nie tylko ze względu na gorsze samopoczucie, ale też rozwój najważniejszych narządów płodu. Początki są też najbardziej zagrożone poronieniem. A drugi trymestr jest już zdecydowanie bezpieczniejszy, po mdłościach nie ma śladu i możemy relaksować się w luksusowym SPA. W ostatnim miesiącu wyjazdy też nie są zalecane, ponieważ duży brzuszek nieco utrudnia funkcjonowanie, a ponadto istnieje ryzyko przedwczesnego porodu. Ale nawet jeśli wybieramy się do SPA w połowie ciąży, to pamiętajmy, żeby zapytać lekarza czy nie ma ku temu przeciwskazań.